Veselīgi ieradumi un atkarību profilakse

10.12.2023.

Sadarbībā ar Oveselību mūsu skolas skolēniem bija iespēja piedalīties  veselības veicināšanas nodarbībā “Veselīgi ieradumi un atkarību profilakse”.

Nodarbības mērķis ir sniegt informāciju jauniešiem par ieradumu veidošanos, to attīstību un mainīšanu, atkarību izraisošajām vielām un procesiem, to negatīvo ietekmi uz cilvēka garīgo un fizisko veselību.

Atkarību izraisošo vielu lietošana, aizraušanās ar azartspēlēm un datorspēlēm, un to izraisītā procesu atkarība ir viena no izplatītākajām 21.gadsimta problēmām. Visaktuālākā šī problēma ir tieši pusaudžu un jauniešu vidū. Pusaudžu un jauniešu vecuma periodā joprojām tiek attīstītas svarīgas dzīves prasmes un aktualizēti identitātes un vērtību jautājumi. Līdz ar to, ja jaunieši sāk eksperimentēt ar atkarību izraisošām vielām ar mērķi iederēties vai iegūt draugus, viņi var neapzināti uzsākt potenciāli dzīvībai bīstamu ieradumu, kas var atstāt sekas visas dzīves garumā. Ir pierādīts, ka atkarību prevencijai ir īpaši kritiska nozīme skolas vecuma bērniem.

Nodarbībā  tika veicinātas jauniešu prasmes rūpēties par savu veselību un pieņemt savai dzīvei un veselībai labvēlīgus lēmumus.

Ar diskusiju, spēļu un citu aktivitāšu palīdzību kopīgi tika meklētas atbildes par atkarību rašanās cēloņiem, agrīnu atkarības izraisošo vielu un procesu pazīmju atpazīšanu, profilaksi un palīdzības iespējām.

Veselības veicināšanas nodarbībā tika pārrunātās tēmas: alternatīvas atkarību izraisošu vielu lietošana, apreibinošu vielu ietekme un riski gan pašam lietotājam, gan tuviniekiem, līdzatkarība, vienaudžu spiediens, mediju ietekme, viedierīču atkarība un tās sekas.

Nodarbība tika realizēta sadarbībā ar biedrību «Papardes zieds”.

Dzīvo vesels Ogres novadā!

 

Oveselības nodarbību vadīja interesants cilvēks, bija jautri. Man patika gandrīz viss, izņemot garlaicīgi bija, kad runa bija par spēlēm.  Es uzvilku arī 3D brilles, tad tas nebija pat tuvu realitātei. Ramona

Nodarbībā daudz ko uzzināju. Bija interesanti izmēģināt brilles un izjust, kā ir atrasties alkohola reibumā. Beāte