Rudens – ekskursiju laiks

05.11.2023.

Pateicoties Taurupes pagasta pārvaldes atbalstam – bezmaksas transportam – visas klases skaisto rudens  laiku izmantoja mācību ekskursijām. 1. – 4.klase kopā ar audzinātājām Gunu Dauguli un Inetu Frēlihu apmeklēja Tērvetes dabas parku, septītie un  Meņģeles skolas 1.- 4.klase kopā ar audzinātājām Ingrīdu Ķezberi un Irēnu Andriksoni devās ceļojumā pa Latgali – Preiļu Leļļu muzejs un Aglonas muzejs (par to jau rakstījām), bet 6., 8.un 9.kl. ar audzinātājām Daigu Rosicku un Dainu Švikstiņu apmeklēja Ķeguma HES, Ziemeļblāzmu un Mangaļsalas molu. Par ekskursijas iespaidiem stāsta sestie:

Mēs bijām enerģētikas muzejā Ķegumā. Man vislabāk patika tas, ka viņi iedeva mums lapas, uz kurām bija jautājumi. Mums bija muzejā jāmeklē atbildes uz tiem. Rīgā mēs apmeklējām kultūras centru “Ziemeļblāzma”, pili, parku un skatu torni. Mēs ar liftu braucām augšā, no skatu torņa varēja redzēt Rīgu. Vēl mēs braucām uz Mangaļsalas molu, kur varēja redzēt jūras līci. Daniela

Ekskursijā mēs apskatījām Ķeguma HES muzeju, kur mums iedeva pildīt darba lapas. Kad uzbraucām Ziemeļblāzmas skatu tornī, pavērās ļoti skaista ainava. Mangaļsalas molā bija skaisti un mierīgi. Man visvairāk patika tieši mols, jo tur skats uz jūru bija burvīgs. Ričs

Ekskursija bija interesanta un izglītojoša. Skolotāja bija ļoti pacentusies ar plānu, paldies viņai. Ķeguma HES redzējām vienu ceturtdaļu no turbīnas. Tā bija liela, smaga. Iekšā bija veco laiku ierīces, radio aparāti u.c. Ziemeļblāzmas pils bija skaista, krāšņa, eleganta. Tikām lielajā zālē, kur gatavojās pasākumam. Tur bija daudz spoguļu un gleznu. Uzbraucām skatu tornī, skats bija skaists, bet man nebija omulīgi, jo man ir bail no augstuma. Mangaļsalas mols kā jau mols, nekas īpašs. Kristaps

Mēs bijām vairākās vietās, bet man nepatīk ilgi braukt. Man patika skatu torņi, jo no tiem pavērās skaisti skati. Muzejā vajadzēja pildīt dažādus uzdevumus. Es dabūju 4.vietu. Mums uzdāvināja pildspalvas. Artūrs

Enerģētikas muzejā sākumā mums bija orientēšanās uzdevums. Mana grupa izcīnīja 2.vietu. Tad mēs devāmies uz Ziemeļblāzmu, kur apskatījām pili un parku. Tad devāmies uz Mangaļsalas molu. Man tur patika vislabāk, jo varēja iet gar jūru. Elīza