LATVIJA DZĪVO MŪSU VAROŅOS

10.12.2023.

 

Lāčplēša dienas  Lāpu gājiens tradicionāli notika no pagasta pārvaldes līdz Taurupes pamatskolas parkā esošajai piemiņas zīmei, kur vienā no četrām šķautnēm, iegravēts skaitlis 1918. Latvijas brīvvalsti Brīvības cīņās aizstāvēja septiņi Lāčplēša Kara ordeņa kavalieri – taurupieši: ģenerāļi Rūdolfs Bangerskis un Eduards Kalniņš; virsleitnants Jānis Tauriņš; kareivji, Blauu ģimenes pārstāvji – Roberts, Jānis, Eduards un Leopolds.

  • Mūsu ģimene lāpu gājienā piedalās katru gadu. Gar ceļa malām spoži dega saliktās svecītes. Pēc neliela piemiņas brīža pie pieminekļa visi devāmies uz jauno muzeju – muižas klēti, kur 1.stāvā mums pastāstīja par karavīru tērpiem un ieročiem, bet 2.stāvā bija iespēja apskatīties Vilhelma Purvīša gleznu reprodukcijas. Estere Keita