LATVIJA DZĪVO MŪSU DABAS KRĀTUVĒS

10.12.2023.

27.novembrī arī mūsu skola pievienojās tām 100 Latvijas izglītības iestādēm, kurās notika Eiropas medus brokastis. Pie mums viesojās biškope Kristīne Kristjansone, lai stāstītu skolēniem par to, kā top medus, kāda ir medus bišu dzīve stropā un to nozīme bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā un, protams, lai piedāvātu nogaršot dažādus medus veidus un citus bišu produktus.

Eiropas medus brokastis (European Honey Breakfast) ir sociāli izglītojoša kampaņa, ko 2007. gadā aizsāka Slovēnijas biškopji, bet 2013. gadā akcijai pievienojās arī Latvijas Biškopības biedrība. Akcija notiek visā Eiropā, bet novembra trešā piektdiena tiek atzīmēta kā “Eiropas Medus brokastis”.

Šī gada medus brokastu devīze – dabas spēks karotē medus!

Bija interesants stāstījums par medu. Uzzināju dažas jaunas lietas, bet daudz ko biju jau iepriekš dzirdējusi. Beigās varēja degustēt dažādu medu, bet es to nedarīju, jo man negaršo. Sabīne

Neko jaunu neuzzināju, jo pagājušajā gadā mums bija tieši tāds pats pasākums. Bija garlaicīgi, bet tas bija labāk nekā sēdēt stundās. Nepatika tas, ka mazākie nemācēja uzvesties. Ramona

Medus diena bija interesanta, varēja nogaršot medu un novērtēt, kurš garšīgāks. Bija interesanti klausīties par bitēm, kā tās jākopj un kādām jābūt spējām, lai to paveiktu. Beāte