Karjeras un ēnu diena

07.04.2024.

4.aprīlī visā Latvijā notika karjeras un ēnu dienas, kuras mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum. Šī ir programma, kas jau daudzus gadus sekmīgi iekļauj izglītības procesā karjeras jautājumus, rosinot jauniešus plānot savu nākotni jau skolas laikā. Veidojot sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi, Ēnu diena sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū nākotnē.

Mūsu skolas vecāko klašu jaunieši šogad tika aicināti uz Ogres ģimnāziju, kur notika tikšanās ar Latvijas Sporta akadēmijas un Rīgas Stradiņa universitātes studentiem par viņu profesijas izvēli.

• Sākumā klausījāmies studentu stāstīto, tad uzdevām mūs interesējošos jautājumus. Bija interesanti paklausīties, bet nedomāju, ka iešu studēt kādā no šīm augstskolām. Ramona
  • Sākumā likās garlaicīgi, bet, kad sāka stāstīja par veselību, mani ieinteresēja. Kopumā bija labi. Kendija
  • Bija neierasti redzēt tik daudz skolēnu. Īsti interesanti nelikās, nebija nekādu izklaižu. Elīna
  • Studenti mums sīkāk pastāstīja par mācībām Sporta akadēmijā un Stradiņa universitātē. Artūrs Š.
  • Mācību ekskursijā sākumā iepazināmies ar Ogres ģimnāziju, tad klausījāmies, ko stāstīja studenti. Artūrs Č.