Gudrs, vēl gudrāks

10.12.2023.

Erudīcijas spēle skolēniem «Gudrs, vēl gudrāks» katru gadu aicina ikvienu Latvijas vispārizglītojošo skolu 5. – 12. klašu skolēnu iesaistīties aizraujošā un izaicinošā zināšanu pārbaudē.

Katrā vecuma grupā ir 3 pusfināli, kuros katrā piedalās 12 dalībnieki. Divi labākie iegūst tiesības piedalīties finālā, kurā visi seši dalībnieki sāk visu no nulles. Katrā spēlē, arī finālā, ir 4 kārtas. Spēli vada Toms Grēviņš un Kaspars Ozoliņš.
Kompetenti eksperti katrā spēlē sagatavo atbilstošus jautājumus konkrētai vecuma grupai. Jautājumi ietver gan mācību vielu, gan sabiedriski aktuālas tēmas mūzikā, mākslā, vēsturē, politikā un citās jomās. Savus jautājumus spēles dalībniekiem gan atraktīvā video formātā, gan uz vietas studijā, uzdod arī sabiedrībā zināmi cilvēki – kultūras jomas pārstāvji, zinātnieki, sportisti, politiķi, mūziķi un citi.

Raidījums «Gudrs, vēl gudrāks» veidots pēc Lietuvas sabiedriskās televīzijas projekta «Lietuvas tūkstošgades bērni» formāta. Tas tika uzsākts 2008. gadā – ar mērķi atrast gudrākos un spējīgākos bērnus visās vecuma grupās, veicināt izglītību, attīstīt jauniešos izpratni, ka zināšanas ir svarīgas nākotnes mērķu īstenošanā.

Šoreiz arī mums bija iespēja klātienē līdzi just Renāram Raineram Biezbārdim!

  • Gudrs, vēl gudrāks filmēšana bija ļoti aizraujoša, jo stāvēt pie tās interaktīvās grāmatas un atbildēt uz āķīgiem jautājumiem ir ļoti nervus kutinoši. Novēlu katram reiz dzīvē nostāties pie tās grāmatas aci pret aci ar savām zināšanām. Renārs