Gudrs, vēl gudrāks

10.02.2024.

1.februārī mūsu skolā pirmo reizi tās vēsturē notika erudīcijas konkurss “Gudrs, vēl gudrāks”. Kā jau īstā konkursā tajā piedalījās 12 dalībnieki no 6.līdz 9.klasei. Konkursa jautājumi aptvēra ļoti dažādas tēmas. Skolēniem bija jāparāda ne tikai apgūto mācību priekšmetos, bet arī atjautība, reizēm palīgos nāca arī veiksme.

1.kārtā  visvairāk punktu (7 no 8 iespējamajiem) izcīnīja Kristaps Balodis un Elīza Blaua. 6 punkti bija Elīnai Tirzmalietei, Elīzai Avricēvičai, Beātei Liepiņai un Beātei Seilai Dzalbai. 5 punktus izcīnīja un līdz ar to papildkārtu spēlēja Renārs Rainers Biezbārdis, Sabīne Cīrule, Estere Keita Līcīte, Krista Ozerinska, Ramona Priede. Uz papildjautājumu veiksmīgi atbildēja Krista Ozerinska.

2.kārtā labākie bija Elīna (20 p.), Kristaps (19 p.), bet Ričam, Elīzai un Seilai bija 18 punkti, kuri ar papildus jautājumu noskaidroja, ka tālāk cīnīsies Ričs un Elīza A. Dalību konkursā šajā kārtā beidza Beāte  (14 p.), Elīza B. (15 p.), Krista (17 p.) un Seila (18 p.).

3.kārtā Ričs un Elīza nepapildināja savu punktu bagāžu, līdz ar to no tālākās cīņas izstājās. Finālā iekļuva Elīna ar 23 punktiem un Kristaps ar 28 punktiem. Finālā labāk veicās Elīnai Tirzmalietei, un viņa par vienu punktu apsteidza Kristapu Balodi, izcīnot 29 punktus.

  • Ja godīgi es nemaz negribēju piedalīties, bet man nebija izvēles. Protams, bija uztraukums, ka izkritīšu 1.kārtā. Daži jautājumi bija grūti, citi vieglāki. Biju pārsteigta, ka iekļuvu finālā. Man bija arī atbalsta komanda, kurai esmu pateicīga. Finālā mani izglāba jautājums par skolas vēsturi un literatūras jautājums par astoņiem kustoņiem. Man paveicās, ka ieguvu 1.vietu. Konkurss bija interesants, man patika. Elīna
  • Šis konkurss mūsu skolā bija pirmo reizi. Bija ļoti forši. Visa atmosfēra un jautājumi. Ceru, ka nākamgad arī būs šāda aktivitāte. Uzvarēja Elīna no mūsu klases. Mēs pat izveidojām plakātus Elīnas atbalstam. Man patika gan pašai piedalīties, gan atbalstīt Elīnu. Estere
  • Bija ļoti interesanti. Parasti nepiedalos tādos pasākumos, bet šoreiz mani pat nevajadzēja pārliecināt. Domāju, ka vajag vēl šādus pasākumus. Sabīne
  • Šādu konkursu ieteiktu ieviest kā skolas tradīciju, jo, manuprāt, lielākajai daļai ļoti patika. Nākamgad novēlu kādam pieteikties televīzijas šovam, tāpat kā to izdarīju es. Tā bija laba un interesanta pieredze. Renārs
  • Piedalījos tādēļ, lai man būtu jautri. Necerēju ne uz uzvaru, ne uz izkrišanu 1.kārtā. Lai gan izkritu 1.kārtā, nebiju bēdīga par to, jo tāpat viss kopumā bija interesanti. Ramona
  • Konkurss bija spraigs. Visi aizrautīgi cīnījās par uzvaru, bet uzvarēja Elīna. Bija interesanti skatīties un just līdzi. Kendija
  • Biju priecīga, ka uzvarēja mūsu klases Elīna. Madara
  • Man viss patika, bija ļoti interesanti. Man nebija ne jausmas, ka uzvarēs Elīna. Biju šokā. Marta
  • Man bija šoks, ka 1.kārtā izkrita Sabīne, Renārs un Estere, jo viņi ir ļoti gudri. Vēl Kristaps lielījās, ka vinnēšot, bet nevinnēja. Bija labi, ka uzvarēja Elīna no mūsu klases. Mikus