Cirka izrāde “Bufonāde”

05.05.2024.

29.aprīlī Mazozolu kultūras namā projekta “Skolas soma” ietvaros visiem skolēniem bija iespēja noskatīties cirka izrādi “Bufonāde”.

Tā ir jautra un pārsteidzoša cirka izrāde komiskas aktiermākslas manierē. Skolēni ar šo izrādi tika iepazīstināti ar klaunādes klasiku, kuru caurvij cirka akrobātika, komēdija, jestrums un vieglums.

Izrādes galvenais vēstījums ir atgriešanās bērnībā. Stāsts par māsu un brāli, kuru iztēlē dzimst iedomu draugs, kurš top pavisam īsts. Draugs, kurš māca viņiem priecāties, fantazēt un novērtēt vienam otru un patiesu draudzību. Fantāziju pasaule ir svarīga ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem, tā dod iespēju tikt galā ar nozīmīgām jaunām emocijām un attīsta radošumu, tāpēc izrādes galvenā varoņa uzdevums ir parādīt, cik svarīgi ir spēt saglabāt savu iekšējo bērnu jebkurā vecumā.

  • Cirka izrādē man patika tas moments, kad vīrietis iekāpa iekšā balonā. Mani pārsteidza, ka aktieris tādos gados var priecāties kā bērns un sagādāt prieku mazajiem skatītājiem. Tas pats vīrietis vēl pārsteidza, kad kļuva mazāks, nekā viņš patiesībā ir, fascinēja viņa aizraujošās deju kustības, apbrīnoju viņa ritma izjūtu un lokanību. Esmu pārliecināts, ka tā ir viņa sirdslieta, viņam patīk sniegt prieku gan lieliem, gan maziem skatītājiem. No malas vērojot, man šķita, ka šī ir viņa sapņu profesija, viņš priecājās par mūsu emocijām. Ričs
  • Cirks bija interesants, visi bija ļoti talantīgi. Elīna
  • Man patika, kad ierāpās lielajā balonā un lēkāja, mūzika arī bija interesanta. Man patika arī pašas beigas, kad ar lielo bumbu sita pa galvu. Kendija
  • Cirks bija jautrs, man patika visas izdarības ar lielo balonu. Kopumā bija feini, tikai drusku par īsu. Artūrs Š.
  • Cirka izrādē piedalījās sieviete un divi vīrieši. Viens bija ļoti lokans. Man vislabāk patika triki ar lielo, elastīgo balonu, pārējie priekšnesumi bija nedaudz garlaicīgi. Elīza
  • Cirka izrāde vairāk bija piemērota sākumskolas skolēniem, bet bija vietas, kas raisīja smieklus arī vecāko klašu skolēniem un pieaugušajiem. Kopumā bija patīkams priekšnesums ar piemērotu mūziku. Mani šokēja, kā var paspēt sekundi sekundē radīt trikus, improvizējot pie noteiktas mūzikas vietas. Renārs
  • Cirka izrāde bija interesanta. Man patika triks ar lidojošajiem šķīvīšiem. Vēl interesanti likās, kā no baloniem var uztaisīt dažādas dāvaniņas, piemēram, sunīšus, cepures utt. Smieklīga bija lēkāšana lielajā balonā. Emīls
  • Man cirkā patika mazais cilvēciņš, kā arī baloni, kurus mums deva. Artūrs I.
  • Paldies skolai un projektam “Skolas soma” par interesanto, jautro cirku, guvu priecīgas emocijas. Skola centās mūs iepriecināt, aktieriem izdevās visi triki, lai arī daži likās pārāk vienkārši un bērnišķīgi. Kristaps