7.klases ekskursija pa Latgali

24.09.2023.

Mēs  ar klasi braucām ekskursijā uz Latgali. Autobuss bija atbraucis diezgan agri. Kad visi bija sanākuši, mēs varējām doties ceļā!  Mūsu pirmais galamērķis bija Maizes muzejs. Kad bijām atbraukuši, mūs jau sagaidīja muzeja saimniece. Sākumā mēs varējām apskatīties visādus priekšmetus, kas saistīti ar maizi un tās pagatavošanu. Pēc tam mēs varējām sēsties pie galda un mieloties ar garšīgu maizi. Kad punči bija pilni, bija laiks  izkustēties. Izkustēšanās man ļoti patika, jo varēja debešķīgi padancot un sadarboties ar citiem. Nākamais galamērķis mums bija Aglonas bazilika. Atbraukuši mēs sākām ar brīnumaino skatu. Tad mēs devāmies iekšā. Ienākot bazilikā, mūs sagaidīja īsta greznība. Viss ļoti skaisti apzeltīts. Varēja ievērot visas sīkās detaļas. Kad bijām visu šo apskatījuši, mēs vēl pastaigājāmies un tad devāmies uz Leļļu muzeju. Ierodoties Leļļu muzejā mēs varējām noskatīties interesantu filmu. Tad mēs devāmies pārģērbties. Mēs safočējāmies un tad jau varējām doties mājās. Pa ceļam vēl iebraucām veikalā.  Ekskursija bija ļoti laba, man patika ceru, ka citiem arī patika. Krista

Mēs braucām ekskursijā. Laiks bija diezgan  silts un nebija neviena mākoņa. Mēs visa klase izdomājām braukt uz Latgali, jo tur nebijām braukuši. Mēs braucām kopā ar Meņģeles skolas 1.- 4.klasi. Izbraucām diezgan agri. Mēs braucām 1h un 30min. Pa ceļam piestājām arī Jēkabpilī pie benzīntanka. Kad visi no veikala bija atnākuši, mēs devāmies tālāk. Starp citu, diena pagāja tik ātri, ka likās, ka esam tik tikko tikai izbraukuši no skolas. Mēs bijām Preiļos, Aglonas bazilikā un Maizes darbnīcā, kur viņiem bija arī veikaliņš. Mūsu pirmais gala mērķis bija Maizes muzejs. Mūs  sagaidīja Vijas tante, kas vadīja muzeju. Viņa sākumā runāja latgaliski, bet tad pārgāja latviešu valodā. Viņa mīļi, laipni mūs aicināja iekšā, lai apskatītu  muzeju un pacienātu ar viņu maizītēm. Tur bija rudzu maize, saldā maize un magoņmaize, vēl pacienāja ar zāļu tēju, kurai varēja pielikt klāt medu. Viņa stāstīja mums par maizi, un es uzzināju to, ka maizei ir dieva acs. Nākamais ceļš mūs veda uz Aglonas baziliku, tur bija ļoti interesanti. Varējām apskatīt apkārtni un piepildīt ūdens pudeles ar svēto ūdeni. Mēs tikām arī “iesvētīti”  ar auksto ūdeni.  Skolotāja visu filmēja un uzņēma bildes. Tālāk devāmies uz Preiļiem, kur bija Leļļu muzejs. Viss bija tīri labi, tikai cenas bija tādas, ne pārāk labas. Bet mani ļoti apmierināja tas, ka varējām pārģērbties par seno laiku princesēm un prinčiem. Lelles bija ļoti skaistas, un tur tiešām bija ieguldīts liels darbs.  Kad visu bijām izgājuši, mēs devāmies mājās. Man tik ļoti patika ekskursija. Nauda arī palika pāri.  Atbraucot mājās,  es apgūlos un domāju par jauko braucienu, pat celties negribējās. Beāte

Ekskursija bija ļoti interesanta. Bija daudz dažādu vietu, kur mēs piestājām. Sāksim ar Maizes muzeju. Maizes muzejs bija tik skaists!  Mēs varējām pa logu skatīties, kā gatavo maizi. Mēs varējām nogaršot maizi ar medu, un vēl bija saldā maizīte. Bija ļoti garšīgi.  Zaļu tēja bija laba, bet man tēja īpaši negaršoja. Pēc tam mums sākās dejas. Mums bija jādejo. Tur varēja nopirkt visādas lietas, kas ir saistītas ar maizi.

Tālāk mēs braucām uz Aglonas baziliku. Ārpusē bija skaisti, bet visskaistāk bija iekšā. Aglonas bazilikā varēja izsūdzēt grēkus. Bija skaisti apskatīt visu. Mēs aizgājām pie Svētavota. Bija ļoti jautri pašļakstīties ar ūdeni. Mēs aplējām viens otru, pat skolotāju.

Tālāk devāmies uz leļļu karaļvalsti. Iegājām iekšā, visi teicām:” Labdien!” Gājām tālāk skatīties filmiņu par lellēm. Bija interesanti paskatīties, kā taisa lelles. Bija daudzas skaistas, uztaisītas lelles. Leļļu karaļvalstī varēja nopirkt suvenīrus. Daži nopirka.

Mēs gājām tālāk pārģērbties par princesēm. Bija ļoti skaisti tērpi un parūkas. Skolotāja Ingrīda arī pārģērbās par skaistu un brīnišķīgu princesi. Skolotāja uztaisīja daudz skaistas bildes ar klasi.  Bija ļoti, ļoti skaisti un interesanti.  Es vēlos vēlreiz aizbraukt šādā ekskursijā. Vika

Maizes muzejs bija ļoti skaists. Tajā rādīja, kā taisa maizi un ar kādiem instrumentiem. Turpat iedeva paēst un padzert tēju ar medu, lai garšīgāk.  Leļļu muzejs bija ļoti skaists, un es uzzināju, ka taisītāja bija strādājusi ļoti ilgi pie lellēm. Uztaisījusi vairāk par 1000 leļļu. Tur, protams, visas nebija, jo  bija izklīdušas pa visu pasauli. Muzejā varēja pārģērbties kostīmos. Aglonas bazilika bija visskaistākā vieta, ko esmu redzējis. Apkārtne bija tik zaļa, ka nekas drūms nenāca prātā! Pašai bazilikai bija četri torņi, ap to bija pieminekļi un arī svētavots. Iekšpusē bija klusums, apzeltīts skaistums! Ekskursija ļoti labi izplānota, un es biju priecīgs tikt uz tik skaistām vietām. Ivo

Es ar klasi aizbraucu uz Latgali. Mēs bijām aizbraukuši uz Maizes muzeju. Vijas tante bija vadītāja  Maizes muzejam. Es redzēju, kā gatavo rudzu maizi, saldo maizi un pirmo reizi  ēdu rupju maizi ar medu, Man negaršoja. Saldā maize  gan bija garšīga. Tur vēl bija zāļu tēja, tā gan bija nedaudz rūgta, bet bija diezgan laba. Tālāk mēs bijām uz Aglonas baziliku. Es tur redzēju, kā cilvēki lūdz dievu. Vēl nogaršoju svēto ūdeni. Tālāk mēs bijām Preiļu Leļļu muzejā, kur varējām pārģērbties par princesēm. Muzejā  bija daudzas skaistas lelles. Tā ekskursija  bija forša. Elīza