25.marta deportācijas piemiņas pasākums

25.03.2023.

1949.gada 25. marta deportācijas ir viena no drūmākajām Latvijas vēstures lappusēm. Dažu dienu laikā padomju okupantu vara veica otro Latvijas iedzīvotāju masu deportāciju, kas tiešā veidā skāra ap 2,2% jeb līdz pat 44 tūkstošiem Latvijas cilvēku, tai skaitā tika izvesti ap 11 tūkstošiem bērnu. Izsūtīto ģimeņu manta tika konfiscēta un izsaimniekota. Ļoti sāpīgi šī deportācija skāra arī Taurupi, jo šajā dienā tika izvests 101 taurupietis.

Godinot deportēto piemiņu ar ziediem un svecītēm, pie pieminekļa notika  piemiņas pasākums, kurā uzrunu teica mūsu pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Stafeckis. Ramona Priede un Salvis Zariņš nolasīja izvesto sarakstu, Arūrs Šubrovskis un Renārs Rainers Biezbārdis – dzejoļus, bet ar skanīgām dziesmām uzstājās Lēdmanes Tautas nama vadītāja Inese Nereta.

Galerija